NMB Technologies Corporation 11938SB-B4N-QA-00
11938SB-B4N-QA-00
Part No.:
11938SB-B4N-QA-00
Datasheet:
ShinYua11938SB-B4N-QA-00.pdf
Description:
FAN 119MM X 38MM 240VAC TERMINAL
Series:
11938SB
Voltage-Rated:
240VAC
Size/Dimension:
Square - 119mm L x 119mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
105.9 CFM (2.97m³/min)
StaticPressure:
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Noise:
44.0dB
Power(Watts):
15.50W
RPM:
3100 RPM
OperatingTemperature:
14 ~ 149°F (-10 ~ 65°C)