NMB Technologies Corporation 11938TB-B2N-QA-00
11938TB-B2N-QA-00
Part No.:
11938TB-B2N-QA-00
Datasheet:
ShinYua11938TB-B2N-QA-00.pdf
Description:
FAN 119MM X 38MM 200VAC TERMINAL
Series:
11938TB
Voltage-Rated:
220VAC
Size/Dimension:
Square - 119mm L x 119mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
116.5 CFM (3.26m³/min)
StaticPressure:
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Noise:
50.0dB
Power(Watts):
17.00W
RPM:
3100 RPM
OperatingTemperature:
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)