Aries Electronics 12-012-113X
12-012-113X
Part No.:
12-012-113X
Manufacturer:
Aries Electronics
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
ShinYua12-012-113X.pdf
Description:
DECI-CENTER JUMPERS 12POS
Packaging:
Bulk
Series:
113
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
DIP to Pitch Bar
NumberofPositions:
12
NumberofRows:
2
Pitch-Connector:
0.100 (2.54mm)
Pitch-Cable:
0.050 (1.27mm)
Length:
1.00' (304.80mm)