KYOCERA AVX 12062A471JAT2A
12062A471JAT2A
Part No.:
12062A471JAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYua12062A471JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1206
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)