KYOCERA AVX 12062C472K4T2A
12062C472K4T2A
Part No.:
12062C472K4T2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYua12062C472K4T2A.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 200V X7R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)