KYOCERA AVX 12063A151JAT2A
12063A151JAT2A
Part No.:
12063A151JAT2A
Datasheet:
ShinYua12063A151JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 150PF 25V NP0 1206
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)