KYOCERA AVX 12063C153MAT2A
12063C153MAT2A
Part No.:
12063C153MAT2A
Datasheet:
12063C153MAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)