KYOCERA AVX 12063C223MAT2A
12063C223MAT2A
Part No.:
12063C223MAT2A
Datasheet:
ShinYua12063C223MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)