KYOCERA AVX 12063C223MAT4A
12063C223MAT4A
Part No.:
12063C223MAT4A
Datasheet:
12063C223MAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)