KYOCERA AVX 12065A391MAT2A
12065A391MAT2A
Part No.:
12065A391MAT2A
Datasheet:
ShinYua12065A391MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 390PF 50V NP0 1206
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)