KYOCERA AVX 12065A562JAT2A
12065A562JAT2A
Part No.:
12065A562JAT2A
Datasheet:
ShinYua12065A562JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.050 (1.27mm)