KYOCERA AVX 12065C104K4Z4A
12065C104K4Z4A
Part No.:
12065C104K4Z4A
Datasheet:
ShinYua12065C104K4Z4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)