KYOCERA AVX 12065C104KAT2A
12065C104KAT2A
Part No.:
12065C104KAT2A
Datasheet:
ShinYua12065C104KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)