KYOCERA AVX 12065C361KAT2A
12065C361KAT2A
Part No.:
12065C361KAT2A
Datasheet:
12065C361KAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
360 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)