KYOCERA AVX 12065C471MAT4A
12065C471MAT4A
Part No.:
12065C471MAT4A
Datasheet:
12065C471MAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)