KYOCERA AVX 12065C561KAT4A
12065C561KAT4A
Part No.:
12065C561KAT4A
Datasheet:
ShinYua12065C561KAT4A.pdf
Description:
CAP CER 560PF 50V X7R 1206
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)