KYOCERA AVX 12067C471KAT4A
12067C471KAT4A
Part No.:
12067C471KAT4A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
12067C471KAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)