Delta Electronics/Components 1206HS-120EJTS
1206HS-120EJTS
Part No.:
1206HS-120EJTS
Manufacturer:
Delta Electronics/Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYua1206HS-120EJTS.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 1A 80 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1206HS
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
80mOhm
Q@Freq:
40 @ 300MHz
Frequency-SelfResonant:
3.2GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz