Delta Electronics/Components 1206HS-150EJTS
1206HS-150EJTS
Part No.:
1206HS-150EJTS
Datasheet:
ShinYua1206HS-150EJTS.pdf
Description:
FIXED IND 15NH 1A 100 MOHM SMD
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1 A
DCResistance(DCR):
100mOhm
Q@Freq:
40 @ 300MHz
Frequency-SelfResonant:
3.2GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz