Delta Electronics/Components 1206HS-271EKTS
1206HS-271EKTS
Part No.:
1206HS-271EKTS
Datasheet:
ShinYua1206HS-271EKTS.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 630MA 560MOHM SM
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
630 mA
DCResistance(DCR):
560mOhm
Q@Freq:
55 @ 300MHz
Frequency-SelfResonant:
740MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz