Delta Electronics/Components 1206HS-751EGTS
1206HS-751EGTS
Part No.:
1206HS-751EGTS
Datasheet:
ShinYua1206HS-751EGTS.pdf
Description:
FIXED IND 750NH 320MA 2.25OHM SM
Inductance:
750 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
320 mA
DCResistance(DCR):
2.25Ohm
Q@Freq:
45 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant:
440MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
35 MHz