Knowles Syfer 1206J0160221KCT
1206J0160221KCT
Part No.:
1206J0160221KCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYua1206J0160221KCT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.063 (1.60mm)