Knowles Syfer 1206J0160274KXT
1206J0160274KXT
Part No.:
1206J0160274KXT
Datasheet:
ShinYua1206J0160274KXT.pdf
Description:
CAP CER 0.27UF 16V X7R 1206
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.063 (1.60mm)