Knowles Syfer 1206J0630221KCT
1206J0630221KCT
Part No.:
1206J0630221KCT
Datasheet:
ShinYua1206J0630221KCT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 63V C0G/NP0 1206
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
63V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.063 (1.60mm)