Knowles Syfer 1206J1K00682KXT
1206J1K00682KXT
Part No.:
1206J1K00682KXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYua1206J1K00682KXT.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.063 (1.60mm)