Knowles Syfer 1206J1K00822MXT
1206J1K00822MXT
Part No.:
1206J1K00822MXT
Datasheet:
ShinYua1206J1K00822MXT.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 1KV X7R 1206
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.063 (1.60mm)