Knowles Syfer 1206J2500822MXT
1206J2500822MXT
Part No.:
1206J2500822MXT
Datasheet:
ShinYua1206J2500822MXT.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 250V X7R 1206
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.063 (1.60mm)