Knowles Syfer 1206J2K00120KCT
1206J2K00120KCT
Part No.:
1206J2K00120KCT
Datasheet:
ShinYua1206J2K00120KCT.pdf
Description:
CAP CER 12PF 2KV C0G/NP0 1206
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.063 (1.60mm)