KYOCERA AVX 1206YC472MAT2A
1206YC472MAT2A
Part No.:
1206YC472MAT2A
Datasheet:
ShinYua1206YC472MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 16V X7R 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)