KYOCERA AVX 1206YC473KAT4A
1206YC473KAT4A
Part No.:
1206YC473KAT4A
Datasheet:
1206YC473KAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)