KYOCERA AVX 1206YD476MAT2A
1206YD476MAT2A
Part No.:
1206YD476MAT2A
Datasheet:
ShinYua1206YD476MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 47UF 16V 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.090 (2.29mm)