KYOCERA AVX 1206ZC226KAT2A
1206ZC226KAT2A
Part No.:
1206ZC226KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYua1206ZC226KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)