KYOCERA AVX 12105C225KAT2A
12105C225KAT2A
Part No.:
12105C225KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYua12105C225KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.79mm)