KYOCERA AVX 12106D476KAT2A
12106D476KAT2A
Part No.:
12106D476KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYua12106D476KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.79mm)