Walsin Technology Corporation 1210N102F101CT
1210N102F101CT
Part No.:
1210N102F101CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Datasheet:
ShinYua1210N102F101CT.pdf
Description:
MLCC 1000PF 100V NPO 1210
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.041 (1.05mm)