Walsin Technology Corporation 1210N102F201CT
1210N102F201CT
Part No.:
1210N102F201CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYua1210N102F201CT.pdf
Description:
MLCC 1000PF 200V NPO 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)