API Delevan Inc. 1210R-223G
1210R-223G
Part No.:
1210R-223G
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
ShinYua1210R-223G.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 224MA 3.7 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1210R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
224 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
3.7Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
20MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz