API Delevan Inc. 1210R-273G
1210R-273G
Part No.:
1210R-273G
Datasheet:
ShinYua1210R-273G.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 193MA 5 OHM SMD
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
193 mA
DCResistance(DCR):
5Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
18MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz