API Delevan Inc. 1210R-393G
1210R-393G
Part No.:
1210R-393G
Datasheet:
ShinYua1210R-393G.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 170MA 6.4 OHM SMD
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
170 mA
DCResistance(DCR):
6.4Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
14MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz