Adam Tech 125CH-C1-08
125CH-C1-08
Part No.:
125CH-C1-08
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua125CH-C1-08.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 8POS 1.25MM
Packaging:
Bulk
Series:
125CH
ProductStatus:
Obsolete
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
8
Pitch:
0.049 (1.25mm)