Adam Tech 125CH-G-02
125CH-G-02
Part No.:
125CH-G-02
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua125CH-G-02.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 2POS 1.25MM
Packaging:
Bulk
Series:
125CH
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
2
Pitch:
0.049 (1.25mm)