API Delevan Inc. 1325-101J
1325-101J
Part No.:
1325-101J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua1325-101J.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 755MA 100MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
1325
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Iron
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
755 mA
Current-Saturation(Isat):
775mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
100mOhm Max
Q@Freq:
54 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
441MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua1325-101J.pdf
1. How to order 1325-101J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-101J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-101J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-101J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-101J pin diagram, 1325-101J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1325-123K 1325-124K 1325-151K 1325-152K 1325-153K
Part Number 1325-123K 1325-124K 1325-151K 1325-152K 1325-153K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 1325 1325 1325 1325 1325
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 100 nH 100 nH 100 nH 100 nH 100 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 755 mA 755 mA 755 mA 755 mA 755 mA
Current-Saturation(Isat) 775mA 775mA 775mA 775mA 775mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max
Q@Freq 54 @ 25MHz 54 @ 25MHz 54 @ 25MHz 54 @ 25MHz 54 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 441MHz 441MHz 441MHz 441MHz 441MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz