API Delevan Inc. 1325-152J
1325-152J
Part No.:
1325-152J
Datasheet:
ShinYua1325-152J.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 250MA 920MOHM TH
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
250 mA
Current-Saturation(Isat):
250mA
DCResistance(DCR):
920mOhm Max
Q@Freq:
41 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
103MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-152J.pdf
1. How to order 1325-152J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-152J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-152J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-152J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-152J pin diagram, 1325-152J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA
Current-Saturation(Isat) 250mA 250mA 250mA 250mA 250mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 920mOhm Max 920mOhm Max 920mOhm Max 920mOhm Max 920mOhm Max
Q@Freq 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 103MHz 103MHz 103MHz 103MHz 103MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz