API Delevan Inc. 1325-153J
1325-153J
Part No.:
1325-153J
Datasheet:
ShinYua1325-153J.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 123MA 3.8 OHM TH
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
123 mA
Current-Saturation(Isat):
123mA
DCResistance(DCR):
3.8Ohm Max
Q@Freq:
42 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
36MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-153J.pdf
1. How to order 1325-153J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-153J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-153J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-153J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-153J pin diagram, 1325-153J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 123 mA 123 mA 123 mA 123 mA 123 mA
Current-Saturation(Isat) 123mA 123mA 123mA 123mA 123mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3.8Ohm Max 3.8Ohm Max 3.8Ohm Max 3.8Ohm Max 3.8Ohm Max
Q@Freq 42 @ 2.5MHz 42 @ 2.5MHz 42 @ 2.5MHz 42 @ 2.5MHz 42 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 36MHz 36MHz 36MHz 36MHz 36MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz