API Delevan Inc. 1325-181J
1325-181J
Part No.:
1325-181J
Datasheet:
ShinYua1325-181J.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 640MA 140MOHM TH
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
640 mA
Current-Saturation(Isat):
640mA
DCResistance(DCR):
140mOhm Max
Q@Freq:
49 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
337MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-181J.pdf
1. How to order 1325-181J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-181J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-181J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-181J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-181J pin diagram, 1325-181J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 640 mA 640 mA 640 mA 640 mA 640 mA
Current-Saturation(Isat) 640mA 640mA 640mA 640mA 640mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max
Q@Freq 49 @ 25MHz 49 @ 25MHz 49 @ 25MHz 49 @ 25MHz 49 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 337MHz 337MHz 337MHz 337MHz 337MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz