API Delevan Inc. 1325-182J
1325-182J
Part No.:
1325-182J
Datasheet:
ShinYua1325-182J.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 239MA 1 OHM TH
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
239 mA
Current-Saturation(Isat):
239mA
DCResistance(DCR):
1Ohm Max
Q@Freq:
43 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
95MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-182J.pdf
1. How to order 1325-182J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-182J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-182J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-182J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-182J pin diagram, 1325-182J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 239 mA 239 mA 239 mA 239 mA 239 mA
Current-Saturation(Isat) 239mA 239mA 239mA 239mA 239mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1Ohm Max 1Ohm Max 1Ohm Max 1Ohm Max 1Ohm Max
Q@Freq 43 @ 7.9MHz 43 @ 7.9MHz 43 @ 7.9MHz 43 @ 7.9MHz 43 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 95MHz 95MHz 95MHz 95MHz 95MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz