API Delevan Inc. 1325-222J
1325-222J
Part No.:
1325-222J
Datasheet:
ShinYua1325-222J.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 219MA 1.2 OHM TH
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
219 mA
Current-Saturation(Isat):
219mA
DCResistance(DCR):
1.2Ohm Max
Q@Freq:
45 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
86MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-222J.pdf
1. How to order 1325-222J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-222J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-222J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-222J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-222J pin diagram, 1325-222J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 219 mA 219 mA 219 mA 219 mA 219 mA
Current-Saturation(Isat) 219mA 219mA 219mA 219mA 219mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max
Q@Freq 45 @ 7.9MHz 45 @ 7.9MHz 45 @ 7.9MHz 45 @ 7.9MHz 45 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 86MHz 86MHz 86MHz 86MHz 86MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz