API Delevan Inc. 1325-272J
1325-272J
Part No.:
1325-272J
Datasheet:
ShinYua1325-272J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 210MA 1.3 OHM TH
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
210 mA
Current-Saturation(Isat):
210mA
DCResistance(DCR):
1.3Ohm Max
Q@Freq:
48 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
81MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-272J.pdf
1. How to order 1325-272J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-272J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-272J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-272J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-272J pin diagram, 1325-272J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 210 mA 210 mA 210 mA 210 mA 210 mA
Current-Saturation(Isat) 210mA 210mA 210mA 210mA 210mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.3Ohm Max 1.3Ohm Max 1.3Ohm Max 1.3Ohm Max 1.3Ohm Max
Q@Freq 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 81MHz 81MHz 81MHz 81MHz 81MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz