API Delevan Inc. 1325-273J
1325-273J
Part No.:
1325-273J
Datasheet:
ShinYua1325-273J.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 105MA 5.2 OHM TH
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
105 mA
Current-Saturation(Isat):
105mA
DCResistance(DCR):
5.2Ohm Max
Q@Freq:
46 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
23MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-273J.pdf
1. How to order 1325-273J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-273J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-273J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-273J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-273J pin diagram, 1325-273J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 105 mA 105 mA 105 mA 105 mA 105 mA
Current-Saturation(Isat) 105mA 105mA 105mA 105mA 105mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 5.2Ohm Max 5.2Ohm Max 5.2Ohm Max 5.2Ohm Max 5.2Ohm Max
Q@Freq 46 @ 2.5MHz 46 @ 2.5MHz 46 @ 2.5MHz 46 @ 2.5MHz 46 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 23MHz 23MHz 23MHz 23MHz 23MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz