API Delevan Inc. 1325-391J
1325-391J
Part No.:
1325-391J
Datasheet:
ShinYua1325-391J.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 510MA 220MOHM TH
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
510 mA
Current-Saturation(Isat):
510mA
DCResistance(DCR):
220mOhm Max
Q@Freq:
42 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
207MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Datasheet:
ShinYua1325-391J.pdf
1. How to order 1325-391J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1325-391J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1325-391J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1325-391J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1325-391J pin diagram, 1325-391J datasheet?
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 390 nH 390 nH 390 nH 390 nH 390 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 510 mA 510 mA 510 mA 510 mA 510 mA
Current-Saturation(Isat) 510mA 510mA 510mA 510mA 510mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max
Q@Freq 42 @ 25MHz 42 @ 25MHz 42 @ 25MHz 42 @ 25MHz 42 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 207MHz 207MHz 207MHz 207MHz 207MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz